Paznokcie żelowe
Paznokcie żelowe - efektowny manicure na przedłużonej płytce
Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów kosmetycznych jest przedłużanie paznokci. Pod tym kątem bardzo dobrze sprawdza się metoda żelowa. Efektowny i trwały manicure sprawia, że dłonie wyglądają na zadbane, co automatycznie dodaje pewności siebie. Na czym polega ta technika stylizacji, jakie są największe plusy paznokci żelowych i jak wykonujemy je w Wiolecie?
Na czym polega metoda żelowa?
Paznokcie żelowe, jak wskazuje ich nazwa, wykonuje się przy użyciu specjalnego żelu. Żeby go nałożyć, trzeba wcześniej przygotować płytkę, a później należy go utwardzić pod lampą UV (metoda żelowa przypomina pod tym względem metodę hybrydową).
Żel stwarza możliwość przedłużenia płytki paznokcia, co jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które mają problem z jej zapuszczeniem. Można tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to przedłużanie na tipsie – plastikowej, wyprofilowanej nakładce doklejanej przy brzegu paznokcia. Można ją spiłować na wymarzony kształt, a następnie pomalować – tak, aby tips scalił się z naturalnym paznokciem. Drugi sposób to przedłużanie na szablonie – specjalnej formie z papieru, metalu albo plastiku, którą podkłada się chwilowo pod brzeg paznokcia. Po nałożeniu i utwardzeniu żelu można usunąć szablon i zająć się nadaniem płytce pożądanego kształtu.
Co ważne, preparaty wykorzystywane do manicure żelowego muszą być certyfikowane – wtedy mamy pewność, że nie będą one zbyt inwazyjne dla paznokci i pozostaną bezpieczne dla skóry.
Największe plusy paznokci żelowych
Po pierwsze, porządnie wykonane paznokcie żelowe są bardzo trwałe – potrafią wytrzymać w nienaruszonym stanie przez kilka tygodni, a często aż do momentu, gdy zdecydujemy się na ich zdjęcie. Gdy pojawi się nieestetyczny odrost, można łatwo uzupełnić ubytki przy pomocy żelu. Ta metoda jest dużo trwalsza od tradycyjnego manicure, a jednocześnie bezpieczniejsza od inwazyjnej metody akrylowej.
Po drugie, manicure żelowy prezentuje się bardzo naturalnie nawet przy przedłużonych paznokciach. Żel można również położyć na naturalnej płytce bez żadnego przedłużania – trzeba jedynie wcześniej zmatowić płytkę, co wymaga fachowego podejścia i doświadczenia (robiąc to na własną rękę, można wyrządzić sobie krzywdę). Pozwoli to uzyskać piękny, naturalny efekt, a przy okazji wzmocnić płytkę – dodatkowa, mocna warstwa uchroni kruche paznokcie przed złamaniem i pomoże w ich zapuszczeniu.
Po trzecie, stylizacja żelowa jest zabiegiem bezzapachowym. Podczas malowania paznokci nie unoszą się żadne drażniące opary, które mogłyby uczulać alergików lub kobiety w ciąży.
Wreszcie: przy pomocy manicure żelowego można ratować pojedyncze, złamane albo poszczerbione paznokcie. Nie trzeba od razu obcinać wszystkich paznokci; żeby wciąż cieszyć się ulubioną długością, wystarczy odbudować feralną płytkę przy pomocy szablonu.
Manicure żelowy krok po kroku
Zanim przechodzimy do nakładania żelu, musimy zająć się przygotowaniem paznokci. W tym celu usuwamy skórki i matowimy płytkę przy pomocy specjalnego bloczka, a także oczyszczamy ją i odtłuszczamy (ma to zapobiec odklejaniu się żelu).
W dalszej kolejności stosujemy szablon, który pomoże nam uzyskać pożądaną długość, lub jeśli długość jest zadowalająca, nakładamy primer i warstwy żelu bezpośrednio na płytkę paznokcia. Każdą z tych warstw utrwalamy w świetle lampy UV. Kluczem jest tutaj precyzja – nie można dopuścić, żeby utwardzany żel miał kontakt ze skórą. Końcowy etap to oczyszczenie płytki i spiłowanie jej w pożądany kształt – migdała, kwadratu lub owalu – nałożenie ostatniej, cienkiej warstwy żelu i odtłuszczenie płytki. Gotowe!
Usługa | Cena |
---|---|
Paznokcie żelowe | od 110 zł |
Paznokcie żelowe z przedłużeniem | od 140 zł |