Blog

 

29 10.2019

Paznokcie tytanowe, żelowe czy hybrydowe - którą metodę wybrać?

Paznokcie tytanowe, żelowe czy hybrydowe

Trzy metody stylizacji paznokci, które cieszą się dziś największą popularnością i uznaniem, to manicure hybrydowy, tytanowy oraz żelowy. Każda z tych metod ma swoje niezaprzeczalne zalety – nic dziwnego, że wszystkie zgromadziły wokół siebie potężne grono zwolenniczek. Jeśli jesteś wierna tylko jednej z nich lub temat stylizacji paznokci jest Ci całkiem obcy, zapoznaj się z poniższymi informacjami – pomoże Ci to podjąć decyzję przed kolejną wizytą w salonie.

 

1 Paznokcie hybrydowe

 

Manicure hybrydowy ma tę podstawową zaletę, że mimo doskonałej trwałości prezentuje się niezwykle naturalnie. Cztery cieniutkie warstwy lakierów hybrydowych – baza, dwie warstwy koloru i top – dają efekt paznokci o naturalnej grubości. Płytka prezentuje się tak, jakby została pomalowana zwyczajnym lakierem, przy czym kolory są pięknie nasycone i sprawiają wrażenie bardziej napigmentowanych, a gotowa stylizacja trzyma się około dwa-trzy tygodnie.

Przy malowaniu paznokci konieczne jest zastosowanie lampy UV/LED. Samo ściąganie manicure może być zupełnie nieinwazyjne – lakiery można usunąć poprzez zanurzenie płytki w acetonie kosmetycznym. Jeśli manicure hybrydowy wykonywany jest przez przeszkoloną stylistkę paznokci z użyciem profesjonalnych produktów, nie tylko nie zniszczy płytki, ale wręcz jej pomoże. W salonie Wioleta pracujemy na lakierach hybrydowych marki Lart, które mają w składzie delikatne, naturalne składniki (w tym hipoalergiczną krzemionkę i coraz częściej wykorzystywaną mikę). Nie zawierają za to żadnych składników pochodzenia zwierzęcego (w tym organizmów modyfikowanych genetycznie),  nie są testowane na zwierzętach i są w pełni bezpieczne dla paznokci. Mało tego – hybryda utwardza płytkę i ułatwia zapuszczenie jej do wymarzonej długości. Z kolei te klientki, którym zależy na błyskawicznym efekcie, mogą skorzystać ze specjalnego systemu Infinity – naturalnej bazy hybrydowej z funkcją przedłużania.

 

Dla kogo?

Manicure hybrydowy to najdelikatniejsza ze wszystkich trzech metod stylizacji paznokci. Hybrydy są trwałe, ale nie lubią dłuższego kontaktu z wodą i nie są zbytnio oporne na działanie detergentów. Paznokcie hybrydowe sprawdzą się u tych kobiet, które cenią sobie naturalność i nie pracują fizycznie; najlepiej, jeśli mają naturalnie twarde paznokcie i mocną płytkę.

 

2 Paznokcie tytanowe

 

Są jeszcze trwalsze od paznokci hybrydowych! Choć nie wymagają używania lampy UV/LED, efekt utrzymuje się od czterech do nawet sześciu tygodni. Manicure tytanowy jest tak odporny na uszkodzenia oraz działanie wody czy detergentów, że wytrzyma w każdych warunkach. Paznokcie wymagają poprawy tylko i wyłącznie ze względu na nieestetyczny odrost, który pojawia się u różnych Pań w różnym tempie.

Pudry tytanowe, na których pracujemy w Wiolecie, są ze wspomnianej już marki Lart. Jako salon autoryzowany mamy przyjemność wykorzystywać najlepsze produkty dostępne na polskim rynku. Te nietestowane na zwierzętach pyłki zawierają naturalne składniki, które wzmacniają i remineralizują naturalną płytkę paznokci. W ich składzie znajdują się między innymi dwutlenek tytanu, mika, wapń i witamina E. Są one bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży i można je usunąć nieinwazyjnie, samym acetonem kosmetycznym. Manicure tytanowy również stwarza możliwość przedłużenia płytki, i to do dowolnej długości!

 

Dla kogo?

Dla kobiet, które cenią sobie swój czas i oczekują maksymalnej trwałości. Manicure tytanowy wytrzyma w nienaruszonym stanie do sześciu tygodni i wciąż będzie prezentował się równie pięknie, jak po wyjściu z salonu.

 

Paznokcie żelowe

 

Podobnie jak hybrydy, wymagają użycia lampy UV/LED. Ich trwałość plasuje się gdzieś pośrodku – zwykle stylizacja utrzymuje się do pięciu tygodni. Paznokcie żelowe są zatem bardzo wytrzymałe, a jednak elastyczniejsze niż te tytanowe. Ich ogromną zaletą jest możliwość tworzenia wielu rozmaitych zdobień: dość wymienić efekt muszli czy syrenki, przepiękne ombre (także baby boomer) oraz biżuteryjne zdobienia z wtopionymi w żel cyrkoniami. Taki manicure prezentuje się niezwykle efektownie, a nie przeszkadza przy wykonywaniu codziennych czynności. Usuwa się go zawsze tym samym sposobem: delikatnie piłując kolejne warstwy pilniczkiem przeznaczonym do naturalnej płytki. Aceton nie wchodzi tutaj w grę, za to przy pomocy form albo tipsów można przedłużyć paznokcie do wymarzonej długości.

 

Dla kogo?

Przede wszystkim dla posiadaczek paznokci problematycznych: łamliwych, cienkich, bardzo krótkich. Manicure żelowy – wytrzymały, a jednak elastyczny – pokochają zwłaszcza te klientki, które pracują fizycznie.

***

Podsumowując – każda z wymienionych metod posiada swoje zalety, które przekonują do siebie kobiety o konkretnych potrzebach. Jeśli paznokcie zostaną umiejętnie wystylizowane, a następnie będziesz odpowiednio dbała o swój manicure, wszystkie trzy opcje dadzą piękny i trwały efekt. Ostateczna decyzja należy do Ciebie. Nie bój się eksperymentować: może się okazać, że gdy wypróbujesz nieznaną do tej pory metodę, to właśnie ona najbardziej skradnie Twoje serce!powrót ››


 

WIOLETA DUSZYŃSKA
ul. Sienkiewicza 103/05
34-300 Żywiec
 

+48 604 175 805

kontakt@wioletanails.pl

 

 

Godziny otwarcia

pn 08:30 - 18:00
wt 08:30 - 18:00
śr 08:30 - 18:00
cz 08:30 - 18:00
pt 08:30 - 18:00
sb 09:00 - 14:00
nd NIECZYNNE

REZERWUJ ONLINE

WRÓĆ DO GÓRY

strzałka w górę