Blog

 

09 04.2019

Jak bezpiecznie usunąć manicure tytanowy z paznokci?

Jak bezpiecznie usunąć manicure tytanowy z paznokci?

Manicure tytanowy jest jedną z naszych ulubionych metod stylizacji paznokci. Zabieg ten jest bardzo trwały, stosunkowo szybki w wykonaniu, bezzapachowy i najbezpieczniejszy w swojej kategorii – z całą pewnością zasługuje więc na uwagę każdej paznokciomaniaczki. W Polsce robi się on coraz popularniejszy – dzięki profesjonalnym szkoleniom stylistki wprowadzają go do swojej oferty. Pozostaje pytanie – jak usunąć manicure tytanowy, gdy pojawi się nieestetyczny odrost? Czy można to zrobić w domu, czy jednak lepiej udać się do kosmetyczki?

 

Metody zdejmowania manicure tytanowego

 

Przy wykonywaniu paznokci tytanowych nie potrzebujemy ani odtłuszczacza, ani lampy LED lub UV, która służyłaby do utwardzania lakieru. Wystarczy kolorowy proszek, który zawiera dwutlenek tytanu oraz witaminowa baza, bogata w składniki odżywiające paznokcie - wapń oraz witaminy A, E i D. Ponieważ w przypadku tej metody o wyrządzenie szkody płytkom jest trudniej niż w przypadku hybryd, wiele kobiet decyduje się na przeprowadzanie zabiegu samodzielnie, w domowym zaciszu. Przypominamy, że bez odpowiedniego przeszkolenia jest to działanie na własne ryzyko. Jednocześnie nawet jeśli manicure tytanowy zostanie wykonany w salonie, później trzeba się go jakoś pozbyć.

Manicure tytanowy można usunąć albo u kosmetyczki, albo w domu. Samodzielne zdejmowanie paznokci tytanowych niesie jednak ze sobą pewne ryzyko – zwłaszcza wtedy, gdy klientka nigdy nie widziała, jak poprawnie się tym zająć. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że zrywanie tytanu ręcznie jest niedopuszczalne – chcąc przyspieszyć sprawę możemy w ten sposób doprowadzić swoje paznokcie do absolutnej ruiny.

 

Tak czy inaczej, do zdejmowania manicure tytanowego przydadzą się następujące preparaty i akcesoria:

- aceton kosmetyczny i waciki,

- polerka/mocny pilniczek (najlepiej o ziarnistości 180),

- frezarka do paznokci (opcjonalnie, dla przyspieszenia procesu).

 

Jak przebiega zdejmowanie manicure tytanowego w salonie kosmetycznym?

 

Usuwanie manicure tytanowego przebiega bardzo podobnie jak w przypadku hybryd, jednak obecność witamin i innych substancji odżywczych w manicure tytanowym sprawia, że płytka paznokcia pozostaje zwykle w jeszcze lepszym stanie. Na początku specjalistka delikatnie poleruje paznokcie. Najlepiej do tego celu nadaje się wspomniany pilnik o ziarnistości 180. Trzeba to robić umiejętnie i z wyczuciem – tak, żeby nie naruszyć i nie zniszczyć naturalnej płytki paznokcia. Kluczowym preparatem jest jednak aceton. Stylistka zanurza w nim waciki, a następnie nakłada je na palce klientki. Waciki trzeba później owinąć ciasno folią aluminiową – wszystko po to, żeby aceton zadziałał lepiej i szybciej.

Po upływie mniej więcej 15 minut przychodzi pora na delikatne zsunięcie wacika po powierzchni płytki (powinno temu towarzyszyć dociskanie folii do paznokcia). Na koniec stylistka wprawnie usuwa pozostałości manicure za pomocą wacika kosmetycznego nasączonego acetonem. To kolejny newralgiczny moment – jeśli usuwanie będzie przebiegało zbyt gwałtownie i „na siłę”, naturalna płytka zostanie naruszona. Właśnie dlatego bezpieczniej będzie udać się po pomoc do salonu kosmetycznego. Koszt usługi ściągania manicure tytanowego wynosi u nas dokładnie 30 złotych. Nie trzeba zapisywać się na taki zabieg osobno - można go wykonać bezpośrednio przed kolejną stylizacją.

 

Usuwanie paznokci tytanowych w domu – krok po kroku

 

Jeśli nie masz możliwości udania się na profesjonalne ściąganie paznokci tytanowych do gabinetu, pozostaje Ci poradzenie sobie z problemem w domowym zaciszu. Najgorsze, co możesz zrobić, to zdrapywać tytanową warstwę innymi paznokciami lub ostrym narzędziem. Nawet jeśli po takich ekscesach coś zostanie z Twojej płytki, na dłuższą metę bardzo zaszkodzisz swoim paznokciom. Zamiast tego postaraj się odwzorować sposób postępowania wykwalifikowanej stylistki paznokci. Żeby to osiągnąć, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

1. Zacznij od przygotowania stanowiska pracy. Oprócz butelki czystego acetonu, płatków/wacików kosmetycznych i polerki, będziesz potrzebować jeszcze dwóch czystych, szklanych miseczek (jednej większej, drugiej mniejszej), oliwki do skórek oraz wrzątku (dlatego zagotuj wodę w czajniku).

2. Wlej gorącą wodę do połowy większej miski.

3. Do mniejszej miseczki włóż około sześć sztuk wacików i zalej je acetonem na taką wysokość, żeby przykrył on Twoje paznokcie. Możesz od razu dolać kilka kropel oliwki do pielęgnacji skórek.

4. Włóż do większej miski tę mniejszą i zanurz w niej paznokcie. Dzięki gorącej wodzie produkt łatwiej się usunie, a oliwka ochroni skórki.

5. Po upływie ok. 1 - 2 minut zacznij pocierać paznokciami o zanurzone w acetonie płatki kosmetyczne. Kontynuuj pocieranie, dopóki nie pozbędziesz się resztek produktu. Po około 5 - 7 minutach nie powinno po nim zostać ani śladu.

6. Jeśli tytanowa warstwa w którymś miejscu płytki wciąż mocno się trzyma, ponownie zastosuj aceton i działaj tak aż do skutku – wszystko będzie lepsze od zrywania produktu na siłę.

7. Umyj ręce w ciepłej wodzie z mydłem, osusz je i delikatnie opiłuj paznokcie. Na koniec nałóż odżywkę i dodatkową warstwę oliwki do skórek. Powodzenia!powrót ››


 

WIOLETA DUSZYŃSKA
ul. Sienkiewicza 103/05
34-300 Żywiec
 

+48 604 175 805

kontakt@wioletanails.pl

 

 

Godziny otwarcia

pn 08:30 - 18:00
wt 08:30 - 18:00
śr 08:30 - 18:00
cz 08:30 - 18:00
pt 08:30 - 18:00
sb 09:00 - 14:00
nd NIECZYNNE

REZERWUJ ONLINE

WRÓĆ DO GÓRY

strzałka w górę