Blog

 

05 04.2019

Manicure tytanowy - jakie są jego zalety i czym się różni od pozostałych metod stylizacji paznokci?

manicure tytanowy - zalety

Co to jest manicure tytanowy?


Manicure tytanowy to wytrzymała metoda stylizacji paznokci, która daje naturalny efekt i nie wymaga użycia lampy UV/LED ani odtłuszczacza – zamiast tradycyjnego lakieru, żelu czy hybrydy stosuje się przy niej specjalny, kolorowy proszek. Nazwa tej metody (która, nie bez powodu, kojarzy się z niesamowitą trwałością) wzięła się od dwutlenku tytanu, czyli chemicznej substancji zawartej w owym proszku.

Paznokcie tytanowe często zestawia się z paznokciami hybrydowymi i akrylowymi. Z tymi pierwszymi łączy je bardzo dobra trwałość – manicure wytrzymuje w idealnym stanie 4-5 tygodni. W zasadzie jedyny problem to naturalnie pojawiający się odrost, więc jeśli Twoje paznokcie nie rosną zbyt szybko, możesz liczyć na co najmniej miesiąc spokoju. Z kolei z metodą akrylową może się kojarzyć możliwość przedłużania paznokci i formowania ich kształtu (np. w migdałki, kwadraty czy tzw. „Ballerriny”). Mamy więc piękny, połyskujący kolor, ultratrwałość i formowanie w jednym!

Manicure tytanowy już kilkanaście lat temu zrobił karierę w Stanach Zjednoczonych; w Polsce wciąż jeszcze bywa traktowany jako nowinka, ale dobre salony stylizacji paznokci – w tym nasza Wioleta – mają go już w swojej ofercie. Nie istnieje bezpieczniejsza metoda stylizacji; pyłki wykorzystywane przy nadawaniu płytce koloru nie szkodzą ani paznokciom, ani ogólnie zdrowiu. Nie dość, że nie musisz się niczego obawiać (nawet będąc w ciąży czy karmiąc małe dziecko), to jeszcze możesz w ten sposób wzmocnić swoje paznokcie. Manicure tytanowy pomoże wrócić im do dobrej kondycji, jeśli są zniszczone, łamliwe lub łatwo się rozdwajają; dzięki regularnej stylizacji zmniejszysz też ryzyko uszkodzeń paznokci i łatwiej zapuścisz je do wymarzonej długości.


Same zalety, żadnych wad


W bazie witaminowej stosowanej podczas wykonywania manicure tytanowego, zawarta jest cała lista substancji odżywczych, które poprawiają kondycję płytki. Witaminy A, B5 oraz D3 wzmacniają ją i pielęgnują, wit. E chroni ją przed zżółknięciem i odbarwieniami, natomiast wapń zapobiega łamliwości i rozwarstwianiu się paznokci. Na całe szczęście proszki do manicure tytanowego nie zawierają szkodliwych i uczulających związków obecnych w innych preparatach, w tym toluenu, DBP, formaldehydu czy parabenów. Dzięki temu malowanie stwarza bardzo niskie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej; jest ono tym mniejsze, że zabieg jest zupełnie bezzapachowy.

Przy całej tej liście plusów i praktycznie braku minusów nic dziwnego, że paznokcie tytanowe cieszą się coraz większą popularnością. Zabieg przebiega szybko (całość zajmuje mniej więcej trzy kwadranse i nie wymaga irytującego czekania na wyschnięcie lakieru), jest nieinwazyjny (polega na osadzaniu preparatów na płytce, a nie a ingerencji w jej strukturę), a przy tym wszystkim daje piorunujący efekt. Ryzyko uszkodzenia paznokcia jest minimalne – oczywiście o ile wykonywaniem manicure zajmuje się profesjonalistka. Dlatego też serdecznie zachęcamy do odwiedzin w naszym salonie. Zamiast eksperymentować w domu metodą prób i błędów, lepiej oddajcie się w ręce przeszkolonych stylistek. Salon Wioleta specjalizuje się właśnie w manicure tytanowym, więc na pewno nie pożałujecie takiej decyzji!

Żeby uzupełnić listę wspomnianych do tej pory zalet, wymieńmy jeszcze:

- zachowanie naturalnej grubości, a więc i naturalnego wyglądu płytki paznokcia,

- wegańskie, nietestowane na zwierzętach preparaty,

- szeroki wybór kolorów (w Wiolecie działamy na produktach LART i SNS oraz dysponujemy ogromną gamą kolorystyczną).


Paznokcie tytanowe – przebieg zabiegu i cena


Żeby wykonać paznokcie tytanowe, potrzeba standardowych narzędzi do stylizacji (w tym pilnika, pędzelka i patyczka do skórek), bazy, pudru budującego, kolorowego proszku, wysuszacza oraz lakieru nabłyszczającego. Przydaje się również specjalna wanienka, w której zanurza się paznokieć w celu wykonania manicure francuskiego. Stylistka najpierw zdezynfekuje dłonie i przygotuje paznokcie (spiłuje wolny brzeg lub przedłuży je na formie, a następnie bardzo delikatnie zmatowi). Co ważne, polerowanie nie musi być tak dokładne jak przy manicure hybrydowym, więc automatycznie mamy mniejsze ryzyko uszkodzenia płytki. Potem przychodzi pora na nałożenie bazy witaminowej i zanurzenie paznokci w pudrze budującym a następnie w wybranym przez klientkę pudrze kolorowym. Po wyschnięciu należy powtórzyć nurkowanie i strzepać nadmiar pyłku pędzelkiem. Później już tylko wysuszacz (delikatne opracowanie płytki paznokcia w celu pozbycia się nierówności) i nabłyszczacz, a klientka może od razu wrócić do codziennych zajęć i cieszyć się pięknymi pazurkami przez okrągły miesiąc!

Pozostaje jeszcze tylko jedno pytanie: ile kosztuje manicure tytanowy? O ile w stolicy cena zabiegu może sięgać nawet 130 złotych, w mniejszych miastach można znaleźć salony, które wykonują paznokcie tytanowe w bardzo przystępnych cenach. W salonie Wioleta malowanie kosztuje 80 zł (przy przedłużaniu paznokci na formie koszty rosną zaledwie o 10 zł), natomiast ściąganie manicure – 30 zł.powrót ››


 

WIOLETA DUSZYŃSKA
ul. Sienkiewicza 103/05
34-300 Żywiec
 

+48 604 175 805

kontakt@wioletanails.pl

 

 

Godziny otwarcia

pn 08:30 - 18:00
wt 08:30 - 18:00
śr 08:30 - 18:00
cz 08:30 - 18:00
pt 08:30 - 18:00
sb 09:00 - 14:00
nd NIECZYNNE

REZERWUJ ONLINE

WRÓĆ DO GÓRY

strzałka w górę